Povrchová úprava

Vďaka farebnej povrchovej úprave sa stávajú hliníkové profily a výrobky odolné voči nepriaznivým vplyvom počasia.Kvalita drevených okien dosiahla štandart pri používaní okapničiek, prahov a parapetných dosiek s práškovou, alebo eloxovanou povrchovou úpravou.

Farebná povrchová úprava elektrostatickým nanášaním práškovej farby na hliník.

Pomocou farebnej povrchovej úpravy elektrostatickým nanášaním práškovej farby na hliníkové profily a výrobky nám dáva možnosť splniť každé želanie podľa vzorkovnice farebných odtieňov RAL. Širokú paletu RAL oceníme práve pri využití dekorácie vonkajšej architektúry.

Elektrostatické nanášanie práškovej farby je relatívne nová ale osvedčená metóda lakovania, ktorá produkuje dekoratívny a počasiu odolný ako aj času odolávajúci povrch.

Predúprava hliníkových profilov a výrobkov je neodmysliteľnou súčasťou pre kvalitnú a času nepodliehajúcu povrchovú úpravu. Sulfátová predúprava ručí za bezchybnú úpravu a zároveň zabraňuje korózii.

Prášková vrstva na hliníkovom profile je roztavená v peci pri 200°C, čím vznikne spojenie medzi hliníkom a povrchovou úpravou.

Z doterajších skúseností je nevyhnutná minimálna hrúbka vrstvy práškovej farby 50 Mikrónov (50/1000mm). Nemala by byť prekročená hranica 120 Mikrónov, po prekročení je možnosť vzniku nechcenej „pomarančovej kože“. Nerovnomerné vrstvy na profile podstatne kazia celkový vzhľad povrchovej úpravy.


(zdroj: autokovolak.sk)

((C) ALU STABRO spol. s r.o., Jalovcova 6, Bratislava, Slovensko. Tel.: +421 2 5542 4849, fax: +421 2 5542 4179